مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید برنج ندا ایرانی

آنچه در این مقاله می خوانید...

روش پخت برنج ندا ایرانیمرجع خرید برنج ندا ایرانی

برنج ندا ایرانی یکی از ارقام برنج ایرانی با کیفیت بالا و طعم و عطر دلپذیری است که خانواده های بسیاری با آن آشنا هستند و با یک بار مصرف آن از مشتریان ثابتش شده اند چون از کیفیت پخت و طعمش راضی بوده اند، تولید کننده آن نیز این برنج را در اوزان متنوعی به صورت سورت بندی شده بسته بندی و وارد بازار می کند.

تولید برنج ندا ایرانی

روش پخت برنج ندا ایرانی

روش پخت برنج ندا ایرانی جهت پخت برنج ندا باید دو ساعت آن را در آب ولرم و نمک خیساند و هر چه برنج کهنه تر باشد به مدت خیساندن بیشتری نیاز دارد، چون برنج کهنه سخت و خشک بوده و رطوبتی در آن وجود ندارد به همین دلیل برای اینکه آب بیشتری جذب کند باید بیشتر خیسانده شود.

برنج به دو صورت دم پخت و آبکش شده پخته می شود که پختن به صورت دم پخت بهتر است چون در نوع آبکش شده خواص و ویتامین های برنج به همراه آب آن به دور ریخته خواهد شد. برای تهیه برنج به صورت دم پخت ابتدا قابلمه را به اندازه ای که نیم انگشت روی برنج را بگیرد آب کرده و می گذاریم تا بجوشد.

وقتی که آب آن جوشید می گذاریم تا برنج به اندازه ای حرارت ببیند تا نرم شود و آب برنج نیز کم شود و بعد از آن که کمی آب ته قابلمه ماند دمکش را بر روی قابلمه قرار می دهیم و بعد از دو یا سه دقیقه که داخل قابلمه بخار گرفت زیر آن را کم نموده تا با حرارت ملایم بپزد.

مرجع خرید برنج ندا ایرانی

مرجع خرید برنج ندا ایرانی مرجع خرید برنج ندا ایرانی با شناخت کاملی که از این محصول و با تجربه ای که از بازار دارد به عرضه باکیفیت ترین این برنج می پردازد، برنج ندا یا شیمیری از ارقام زودرس است که خواستگاه آن در مازندران بوده و به وفور در این منطقه کشت می شود.

برنج ندا دارای کیفیت عالی بوده و از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی شبیه نوع طارم است که مقاومت بالایی در برابر کرم ساقه خوار داشته است و به همین دلیل در کشت آن از سموم کمتری استفاده می شود و این یکی از مزایای برنج ندا می باشد.

رنگ این برنج سفید شفاف مایل به شیشه ای بوده و به دلیل ماندگاری بالایی که بعد از پخت دارد بر کیفیت پخت آن افزوده است، جهت محافظت از برنج ندا در برابر آفات باید آن را در جای خشک، خنک و تاریک نگهداری نمود چون رطوبت اولین عامل تاثیرگذار بر کیفیت آن می باشد و با گذاشتن نمک و یا سیر در داخل کیسه برنج می توان از آن محافظت نمود.

حسین حسینی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *