مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید برنج طارم هاشمی دابو

آنچه در این مقاله می خوانید...

زمان کشت برنج طارم هاشمی دابوفروشندگان برنج طارم هاشمی دابو

برنج از مهم ترین غلات غذایی به حساب می آید. انواع مختلف برنج در سر تا سر جهان وجود دارد. بیشتر افراد جهان برنج را به عنوان غذای اصلی به حساب می آورند. از مهمترین نوع برنج می توان به برنج سفید اشاره کرد.

ایرانیان برنج را با انواع خورشت میل می کنند. برنج ارزش غذایی بالایی دارد و نوع ایرانی آن بسیار متنوع است. با خرید برنج طارم هاشمی دابو، بهترین نوع برنج را انتخاب کردید. که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم

خرید برنج طارم هاشمی دابو

زمان کشت برنج طارم هاشمی دابو

زمان کشت برنج طارم هاشمی دابو زمان کشت برنج دابو در کشت اول در بیشتر شهر های شمالی اوایل فروردین ماه می باشد، که حدود 10روز طول می کشد هوا به نسبت ملایم می باشد بعد از برداشت کشت اول سریع کشاورزان به ترمیم کشتزار ها می پردازند و علف های هرز را هرس می کنند دوباره برنج را کشت می کنند و در اوایل ماه تیر به برداشت کشت اول می پردازند،

و در میان گرمای مرداد ماه به کشت دوم برنج دابو می پردازند در کشت دوم آبیاری بیشتری نیاز می باشد چون گرمای هوا باعث تبخیر آب می شود. کیفیت برنج در کشت اول بسیار بیشتر از کشت دوم است. برنج هاشمی دابو خواص فراوانی دارد از جمله:

ویتامین B1 و B2 و B3 و B6 –  کلسیم- آهن- منیزیم-  فسفر- پتاسیم و روی که هر کدام از این خواص برای بدن مفید و الزامی است ویتامین B موجود در برنج برای پوست و مو و جلوگیری از سفیدی مو می باشد، کلسیم و فسفر موجود در برنج کمک به رشد قد و هوش کودکان و نواجوانان است.

آهن موجود در برنج طارم برای زنان باردار و افراد کم خون بسیار مفید می باشد. برنج علاوه بر این ویژگی ها برای تراکم استخوان ها و عضله سازی ورزشکاران بسیار سازنده می باشد و مصرف هفته ای 3 بار برنج را توصیه می کنیم.

خورده های برنج طارم که زیر الک ریخته شده جمع آوری می شود و نیم دانه طارم گفته می شود برای مصارف شله زرد و  شیر برنج کاربرد دارد نیازی نیست برنج طارم را بکوبیم و برای شله زرد از آن استفاده کنیم. برنج برای نوردان نیز از  6 ماه به بعد به صورت  فرنی کاربرد دارد و بسیار ضروری و حیاتی می باشد.

برنج طارم هاشمی در منطقه ی دابو که نام یک روستا می باشد و بهترین خاک منطقه را دارا است نام گذاری شده است.  به همین خاطر به خوش عطری و خوش طعمی مشهور است. برنج انواع گوناگونی دارد و هر کدام مزیت هایی دارند از جمله: طارم، هاشمی، شیرودی، دم سیاه، فجر، علی کاظمی و … 

ارزش غذایی برنج طارم هاشمی از دیگر نوع برنج بیشتر است برای درمان اسهال و یبوست با نوع طبخ گوناگون مفید است. برای شادابی و نشاط پوست و مو، برای استفراغ، فشار خون  و همچنین پاشیدن پودر برنج بر روی زخم آن را التیام می بخشد. 

فروشندگان برنج طارم هاشمی دابو

فروشندگان برنج طارم هاشمی دابو فروشندگان برنج طارم هاشمی دابو از طریق اینترنت نیز محصولات خود را ارائه می دهند. با خرید کردن از فروشگاه اینترنتی می توانید با خواص کامل برنج آشنا شوید و بعد تهیه نمائید با خرید اینترنتی دست دلالان را کوتاه کنید. 

حسین حسینی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *