مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید عمده برنج هاشمی معطر

آنچه در این مقاله می خوانید...

طرز پخت برنج هاشمی معطرمرکز فروش برنج هاشمی معطر

برنج هاشمی معطر یکی از ارقام برنج در درجه کیفیت ممتازی است چون عطر، بو و کیفیت پخت اعلا و دانه های قلمی و دانه جدای آن بعد از پخت هوش از سر همه برده و لذا مورد استقبال زیادی در بازارهای داخلی و خارجی قرار گرفته است، خرید عمده آن نیز به منظور رساندن آن در سراسر کشور به دست مشتریان می باشد که نرخ مناسب تری نیز دارد.

خرید عمده برنج هاشمی معطر

طرز پخت برنج هاشمی معطر

طرز پخت برنج هاشمی معطر طرز پخت برنج هاشمی معطر به دو صورت آبکش شده و دمی یا کته می باشد که قبل از ذکر روش پخت باید عنوان کرد که بهترین روش برای پخت برنج پر خاصیت و پر عطر و بوی ایرانی تهیه آن به صورت دمی است چون کیفیت طعم، عظر و خاصیت آن از دست نمی رود و خواصش ماندگار خواهد بود ولی با پخت آن به صورت آبکش همه ی عطر، بو و خواصش با دور ریختن آب برنج از دست می رود.

بر همین اساس به ذکر روش پخت برنج به صورت دمی می پردازیم در این روش ابتدا برنج تمیز شده و ضایعات آن گرفته می شود و با آب ولرم شستشو داده خواهد شد و بعد آن را داخل قابلمه با آب ولرم و نمک ریخته و بعد از اینکه یک ساعت خیس خورد آن را با کره یا روغن مخلوط نموده و در زیر حرارت قرار می دهیم تا بجوشد.

در زمان جوشیدن باید چند بار آن را مخلوط نمود تا پخت یکنواختی داشته باشد و زمانی که برنج حالت نرمی به خود گرفت و آب آن خیلی کم شد دمی را بر روی آن قرار می دهیم، میزان خیساندن، جوشاندن و آب داخل برنج بسته به کهنگی و تازگی و نوع برنج متفاوت می باشد.

مرکز فروش برنج هاشمی معطر

مرکز فروش برنج هاشمی معطر مرکز فروش برنج هاشمی با شناسایی بهترین ارقام این محصول آن را در درجه بندی های مختلفی در دسترس مشتری قرار می دهد، برنج هاشمی از بهترین ارقام برنج ایرانی است که خواستگاه اصلی آن گیلان می باشد و مهم ترین مشخصه اش نیز دانه کشیده، بلند، رنگ سفید مایل به کرمی و کیفیت پخت بسیار خوب و عطر و طعم اعلا می باشد.

دیگر مشخصه برنج هاشمی نرمی و خوش خوراکی بودن آن است که بعد از ۲۴ ساعت باقی می ماند، این برنج دارای ساقه و خوشه های قد بلندی بوده و زمینی که در آن کشت می شود باید از لحاظ مواد آلی و معدنی غنی باشد.

برنج هاشمی در دو نوع گرم و سرد است که رقم سرد آن تا ده روز بعد از گونه ی گرم برداشت می شود و نوع سرد ارگانیک تر است چون دارای ساقه های باریک و تنگی است و به همین دلیل کرم ساقه خوار نمی تواند در آن نفوذ کند در نتیجه لازم نیست در حین رشد به آن سم و مواد شیمیایی داده شود.

حسین حسینی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *