مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید مستقیم برنج هاشمی معطر

آنچه در این مقاله می خوانید...

راهنمای انتخاب برنج هاشمیصادرات برنج هاشمی معطر

یکی از بهترین انواع برنج ایرانی برنج هاشمی معطر است. برنج هاشمی اولین بار در سال 1364 در روستای چاپارخانه بخش خمام توسط یوسف هاشمی کشت شد و به این علت آن را برنج هاشمی نامیدند، در حال حاضر اکثر کشاورزان گیلانی این نوع برنج را کشت می کنند. 

خرید مستقیم برنج هاشمی معطر

راهنمای انتخاب برنج هاشمی

راهنمای انتخاب برنج هاشمی انواع برنج به دو دسته تقسیم می شود:

  • گرم
  • سرد

هردو نوع برنج در یک زمان کشت میشوند اما برداشت نوع سرد دو هفته بعد از برداشت برنج گرم صورت می گیرد.شکل ظاهری این دو برنج با یکدیگر تفاوت دارد اما از نظر قیمت، قیمت یکسانی دارند.

برنج هاشمی عطر خوبی دارد و همچنین از نظر پخت نیز بیسار خوش پخت هست و طعم فوق العاده ای نیز دارد.  

برای انتخاب برنج هاشمی اصل باید ویژگی هایی را درنظر گرفت مانند:

  • این برنج ساقه های نازکی دارد و به همین علت امکان رشد آفت در داخل آن وجود ندارد، از این رو این برنج نسبت به سایر انواع برنج ها نیاز کمتری به سم پاشی دارد واز انواع برنج اورگانیک به حساب می آید. 
  • خیساندن این برنج قبل از پخت باعث می شود حجم برنج افزایش یابد، ری بیشتری کند و طعم ومزه بهتری داشته باشد.

برای نگهداری این برنج لازم است آنها را در مکانی با فاصله از زمین قرار دهید تا هوا جریان داشته باشد اما نباید در معرض رطوبت قرار بگیرند چرا که ممکن است برنج دچار شپشک شود و همچنین برای مقابله با شپشک بهتر است از چند حبه سیر در داخل کیسه های برنج استفاده کنید و هر سال حداقل یکبار انبار را تخلیه و ضد عفونی کنید.

هنگام خرید برنج هاشمی باید آن را از جایی مطمئن خریداری کنید تا از اصل بودن برنج اطمینان داشته باشید زیرا تشخیص این برنج از ظاهر کار بسیار دشواری می باشد.

هر چه از زمان برداشت برنج بگذرد برنج رطوبت بیشتری به خود جذب میکند و طعم و پخت بهتری بدست می آورد البته باید به این نکته توجه کرد که برنج را نباید بیشتر از سه سال نگهداری کرد. 

صادرات برنج هاشمی معطر

صادرات برنج هاشمی معطر از آنجایی که این برنج از نظر کشت و بازدهی نسبت به سایر انواع برنج ها بهتر است صادرات آن نیز رونق فراوانی دارد و به یکی از راه های ورود ارز به داخل کشور تبدیل شده.

صادرات برنج هاشمی باعث شده تا کشاورزان ایرانی بتوانند درآمد خوبی از این طریق بدست آورند و برنج مرغوب ایرانی در کشور های آسیایی و اروپایی و آمریکایی شناخته شده باشد و هر سال مقدار زیادی از این برنج را به این کشور ها صادر می شود.  

حسین حسینی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *