مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید کلی برنج بینام کشت دو

آنچه در این مقاله می خوانید...

روش نگهداری برنج بینامتولید کننده برنج بینام کشت دو

به برنجی که بعد از برداشت برنج اول ، در زمان شهریور کاشت می شود برنج بینام کشت دوم می نامند. این برنج چون در فصل پاییز رشد می کند از مرغوب ترین برنج می باشد و قیمت آن هم از برنج اول گرانتر است. عطر و بوی فوق العاده ای هم دارد. برنج بینام کشت دوم در زمان پخت قد می کشد ولی کشت اول اینگونه نیست. از این برنج بیشتر در غذاهایی استفاده می کنند که برنج مواد اولیه غذا نباشد.

خرید کلی برنج بینام کشت دو

روش نگهداری برنج بینام

روش نگهداری برنج بینام برای نگهداری برنج بینام توصیه هایی می شود که عبارتند از :
گونی های برنج را با فاصله در کنار هم قرار دهید تا هوا جریان داشته باشد و از رطوبت جلوگیری کند. برنج باید در جای خشک و خنک نگهداری شود ، در گرما شپشک به برنج حمله می کند. برای جلوگیری از ورود حشرات به کیسه های برنج یا داخل برنج حبه های سیر قرار دهید یا از قرص برنج استفاده کنید. بیشتر مردم به دلیل اینکه قرص برنج خطرناک می باشد از سیر استفاده می کنند یا دور گونی های برنج سم می ریزند تا از ورود حشرات جلوگیری کند. اگر حشرات ریزی در برنج بود باید کیسه برنج در فضای آزاد جلو نور خورشید پهن کنید تا حشرات از بین بروند.
برای پخت بهتر برنج بینام کشت اول توصیه می شود که برنج را  10 ماه در انبار نگهداری کنید تا طعم و پخت عالی داشته باشد.

تولید کننده برنج بینام کشت دو

تولید کننده برنج بینام کشت دو تولید کننده برنج بینام کشت دوم بیشتر در استان مازندران می باشد. این برنج زودرس می باشد. کشاورزان به دلیل اینکه بینام کشت اول برای پخت مناسب نمی باشد به دلیل آفتی که خوشه های برنج را می سوزاند به کشت دوم رو می آورند. در کشت دوم چون به فصل سرما می خورد، تحقیقات نشان داده که برنج بینام در سرما توان بالایی نسبت به بقیه برنج ها دارد. اگر برنج بینام کشت اول را به مدت 10 ماه در انبار نگهداری و به برنج کهنه تبدیل شود با برنج کشت دوم یکی می باشد. این برنج در پخت به خوبی قد می کشد، عطر و طعم خوبی هم دارد. برنج بینام کشت دوم گرانتر از کشت اول است. رنگ برنج کشت اول مانند برنج های هاشمی و طارم سفید است ولی در کشت دوم سبز کم رنگ می باشد. ولی در کل تولید کننده برنج بینام کم است به دلیل  اینکه اگر در یک مساحت برنج هاشمی و برنج بینام کشت شود ، برنج هاشمی بیشتر محصول می دهد. و دلیل دیگر هم برنج هاشمی در مقابل آفت مقاومت نشان می دهد ولی برنج بینام از بین می رود.

حسین حسینی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *