مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

شرکت توزیع بهترین برنج ایرانی

آنچه در این مقاله می خوانید...

محل کشت برنج هاشمی ایرانی راهنمای خرید بهترین برنج ایرانی

بهترین برنج ایرانی توسط شرکت توزیع برنج در اوزان و بسته بندی های مختلف در دسترس خریداران قرار می گیرد. خطه سرسبز شمال ایران به دلیل برخورداری از آب و هوای مطلوب و مساعد از جمله قطب تولید برنج در کشور به شمار می آید که تولید کننده بهترین ارقام برنج ایرانی با عطر و طعم فوق العاده می باشد. برنج یکی از غذا های اصلی ایرانیان است که در وعده های مختلف و همچنین در مجالس و مراسم های گوناگون پخت می شود.

شرکت توزیع بهترین برنج ایرانی

محل کشت برنج هاشمی ایرانی

محل کشت برنج هاشمی ایرانی  برنج از جمله غلات پر مصرف نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان می باشد که در شالیزار های شمال ایران کشت می شود. این غله پر مصرف با برند های مختلفی به بازار عرضه می شود که یکی از خوش نام ترین آنها برنج هاشمی می باشد که در خطه سرسبز گیلان کشت می شود و از شالیزار های این منطقه جمع آوری می شود.

به تدریج کشت برنج هاشمی به دیگر نقاط شمال نیز راه پیدا کرد و در حال حاضر این نوع برنج در بیشتر شالیزار های شمال ایران کشت می شود.

یکی از ویژگی های برنج هاشمی آن است که در برابر آفات برنج مقاوم بوده و به سبب دارا بودن ساقه باریک از جمله ارقامی از برنج است که کرم  ساقه خوار درون آن نرفته و از این رو نیازی به سموم و آفات مختلف جهت از بین بردن کرم ندارد.

از نظر شکل ظاهری این برنج قد بلند بوده و ساقه بلندی دارد. به دلیل بلند بودن ساقه زمینی که برای کشت این برنج مورد استفاده قرار می گیرد باید زمینی مساعد بوده و دارای مواد مغذی جهت رشد مناسب برنج باشد.

دو نوع کلی از برنج وجود دارد که هاشمی گرم و سرد نامیده می شود. ساقه باریک تر و دیر تر رسیدن از مله مشخصات برنج سرد است. منظور از سردی و گرمی دیر تر رسیدن یا زود تر رسیدن برنج است و ارتباطی به طبع گرمی و سردی در طب سنتی ندارد.

راهنمای خرید بهترین برنج ایرانی

راهنمای خرید بهترین برنج ایرانی عطر و طعم و ری دادن مهمترین معیار هایی هستند که به عنوان راهنمای خرید برنج می توانند در نظر گرفته شوند. برنج ایرانی خوب دارای عطر و طعمی فوق العاده است که در زمان پخت به خوبی می توان کیفیت آن را تشخیص داد.

البته هر چه مدت زمان بیشتری از برداشت برنج گذشته باشد کیفیت و عطر برنج بیشتر شده و بیشتر قد می کشد. یکی از شیوه های مناسب که در زمان خرید به کار برده می شود آن است که مقداری برنج را کف دست می ریزند و با فوت کردن و تنفس کردن متوجه عطر آن می شوند. 

حسین حسینی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *