مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مراکز فروش برنج هاشمی معطر

آنچه در این مقاله می خوانید...

محل کشت برنج هاشمی معطرخرید برنج هاشمی معطر

برنج هاشمی معطر دومین برنج مرغوب و با کیفیت ایرانی است که در دهه شصت توسط آقایی به نام یوسف هاشمی کشف و در اوایل دهه هفتاد به کشت انبوه رسید. برنج هاشمی معطر برنجی بدون دانه های شکسته و یک دست است که عطر و طعم ویژه ای دارد که نه تنها در ایران طرفداران زیادی دارد بلکه به شهرت جهانی نیز رسیده است. برای آشنایی با مراکز فروش برنج هاشمی معطر از اطلاعات موجود در این سایت استفاده کنید.

مراکز فروش برنج هاشمی معطر

محل کشت برنج هاشمی معطر

محل کشت برنج هاشمی معطر سال ۱۳۶۴ بود که آقای یوسف هاشمی برنجی را در اطراف مزرعه شالی خود پیدا کرد. وی چند سال این برنج را کاشت و در سال ۱۳۷۰ این برنج تحت کشت انبوه قرار گرفت و به خاطر کاشف خود به برنج هاشمی شهرت یافت. مزرعه شالی آقای هاشمی در روستایی به نام چاپارخانه در اطراف شهر خمام است. خمام در نزدیکی شهر رشت مرکز استان گیلان است. در دهه ۷۰ برنج هاشمی در شهرهای استان گیلان کاشته شد و به دلیل استقبال مردم از آن، شالیکاران استان های دیگر نیز به کشت این برنج تمایل پیدا کردند. برنج هاشمی ابتدا در استان مازندران و سپس در استان گلستان کاشته و برداشت می شود.

مهم ترین عامل در رشد برنج کیفیت آب و حاصلخیزی خاک است و دمای هوا و بارش باران در فصل کاشت نیز از عوامل مهم دیگر در تولید برنج هستند. به همین دلیل هر مکانی مناسب کاشت برنج هاشمی نیست. 

کشت برنج هاشمی به دلیل نوع ساقه آن در هر زمینی ممکن نیست. ساقه برنج هاشمی بلند است، و زمین کاشت این برنج باید مواد مغذی زیادی داشته باشد اگر توانایی غذایی زمین کم باشد، ساقه برنج به خاطر بلندی خم می شود و روی زمین می افتد. اگر این اتفاق برای برنج بیفتد‌، هزینه درو افزایش می یابد و به این صورت به شالیکار خسارت وارد می کند.

برنج هاشمی در سه نوع برنج هاشمی دودی، برنج هاشمی قهوه ای و برنج هاشمی معطر در کارخانه تولید برنج، تولید شده و به دست مصرف کننده می رسد. برنجی که پوست آن کامل گرفته شود، برنج هاشمی معطر نامیده می شود.

خرید برنج هاشمی معطر

خرید برنج هاشمی معطر برای خرید برنج معطر هاشمی می توانید از امکانات سایت استفاده کنید. مراکز فروش برنج، محصولات خود را در این سایت عرضه کرده اند. شما می توانید محصول مورد نظر خود را پس از مشاهده عکس و اطلاعات مربوط به آن محصول انتخاب کنید. محصول مورد نظر شما با بهترین کیفیت و قیمت تهیه شده و در اسرع وقت به دست شما خواهد رسید.

حسین حسینی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *