مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز پخش برنج بینام کشت دو

آنچه در این مقاله می خوانید...

طرز پخت برنج بینام کشت دوراهنمای خرید برنج بینام کشت دو

برنج بینام یکی از انواع برنج ایرانی است که در استان های شمالی گیلان و مازندران کشت می شود. این برنج قبل از تولید بسیار برنج هاشمی در گیلان کشت می شده است اما امروزه به برنج کشت دوم مازندران برنج بینام کشت دوم می گویند. این محصول با تغییرات ژنتیکی تولید شده و مانند بیشتر برنج های ایرانی، خوش پخت و خوش خوراک است. برای اطلاع از مراکز پخش برنج بینام کشت دو از امکانات این سایت استفاده کنید.

مرکز پخش برنج بینام کشت دو

طرز پخت برنج بینام کشت دو

طرز پخت برنج بینام کشت دو برای پخت برنج بینام کشت دو، مانند برنج های ایرانی باید چند ساعت قبل از پخت برنج، آن را شسته و با آب و اندکی نمک خیس کنید. برای پخت برنج، ابتدا نیم بیشتری از قابلمه را پر از آب کرده و پس از جوش آمدن، آب برنج از قبل خیس شده را دور ریخته و آن را در آب در حال جوشیدن بریزید و اجازه دهید برنج در آن بجوشد. زمانی که برنج مغز پخت شد آن را در آبکش بریزید برای اطمینان از مغز پخت شدن برنج کافیست آن را بین دو ناخن فشار دهید. ته قابلمه روغن و زردچوبه ریخته و ته دیگ مورد نظر خود را قرار دهید. برنج آبکش شده را در قابلمه ریخته، در آن را با پارچه ای تمیز بپوشانید. پانزده دقیقه شعله را زیاد کرده تا برنج دم بکشد. سپس شعله را کم کرده تا برنج بپزد.

درباره ی شکل ظاهری برنج بینام باید گفت که این برنج نسبت به برنج های مرغوبی مانند هاشمی و طارم قد کوتاه تری دارد. دانه برنج های مرغوب کشیده و لاغر و بلند است اما دانه های برنج بینام گرد و باد کرده هستند. رنگ برنج بینام نسبت به برنج طارم شفاف تر است. عطر این برنج نیز در حد متوسط است.

پیشنهاد می شود از برنج بینام به عنوان پلو استفاده نشود بلکه در غذاهایی مانند آش و سوپ از آن استفاده شود چرا که عطر و طعم برنج های مرغوب ایرانی را ندارد. 

دلیل استفاده از برنج بینام به عنوان کشت دوم این است که این برنج مقاومت بیشتری نسبت به سرما دارد چرا که زمان کاشت آن اواسط مرداد و زمان برداشت آن آبان ماه است.

راهنمای خرید برنج بینام کشت دو

راهنمای خرید برنج بینام کشت دو برای دریافت راهنمای خرید برنج بینام کشت دو می توانید علاوه بر استفاده از اطلاعات موجود در این سایت، با کارشناسان و مسئولین فروش سایت گفتگو کنید. شما می توانید محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش دهید. محصول مورد نظر شما با بهترین کیفیت و بسته بندی تهیه و برای شما ارسال خواهد شد. 

حسین حسینی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *