مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نمایندگی خرید برنج طارم هاشمی دابو

آنچه در این مقاله می خوانید...

کیفیت برنج طارم هاشمی دابوتولید کننده برنج طارم هاشمی دابو

برنج ایرانی پرمخاطب ترین نوع برنج در سطح جهان است. کیفیت برنج طارم هاشمی دابو مشهور ترین برند برنج در کشور هستند. برنج طارم  در بهترین مزارع برنج استان ایران مازندران پرورش یافته و پس از آزمایش کیفیت آن در آزمایشگاه های گلستان ، بسته بندی و به فروش می رسد. بو و عطر و طعم برنج طارم با سایر برنجهای تولید شده توسط شرکتهای دیگر قابل مقایسه نیست.

نمایندگی خرید برنج طارم هاشمی دابو

کیفیت برنج طارم هاشمی دابو

کیفیت برنج طارم هاشمی دابو برنج یکی از غذاهای اصلی در ایران است که کیفیت برنج پخته شده نسبت به سایر ملاحظات برای مصرف کنندگان ایرانی بیشتر است. مساحت زیر برنج بیش از 600000 هکتار و برنج در 15 استان رشد می کند. این در حالی است که بیش از 80 درصد مساحت برنج در دو استان شمالی مازندان و گیلان توزیع می شود. تخمین زده می شود 265000 هکتار آن در مازندران (از جمله مناطق در گرگان) و 230000 هکار در گیلان تحت کشت برنج قرار دارند.

دمای ماهانه و بارندگی ماهانه گیلان – که شبیه به مازندران است – در فصل رشد برنج به ترتیب از 19 تا 25 درجه سانتی گراد و 25 تا 125 میلی متر متغیر است. از 1.8 میلیون تن در اواخر دهه 1980 ، تولید برنج در ایران به 2.36 میلیون تن در سال 1991 و 2.65 میلیون تن در سال 1993 افزایش یافته است که متوسط ​​عملکرد آن 3 780 کیلوگرم در هکتار (برنج خشن) است. میزان مصرف هر نوع برنج در حدود 28 کیلو گرم در سال است. از آنجا که تقاضا و عرضه برنج در ایران هنوز به طور مساوی متعادل نیست ، این کشور حدود 400000 تا 500000 تن برنج برای مصرف داخلی وارد می کند. 

کیفیت برنج طارم اصلی دابو بی نظیر هست که اکثر آن صادر می شود. 

تولید کننده برنج طارم هاشمی دابو

تولید کننده برنج طارم هاشمی دابو برنج ایرانی به طور عمده در شمال ایران ، نزدیک به دریای خزر تولید می شود. گیلان مهمترین استان تولید برنج ایران است. حدود 25٪ از مزارع این مزارع در این منطقه مزارع برنجی هستند. قلمرو گیلان 50٪ از کل برداشت ملی برنج را به دست می آورد. دوره کشت از اواخر مارس آغاز می شود و برداشت در ماه آوریل و ماه مه آغاز می شود. زنان منطقه تلاش زیادی برای رشد برنج و ارائه كیفیت برتر دارند. پس از برداشت محصول ، برنج فارسی حداقل باید یک سال قبل از مصرف آن برای بهترین طعم نگهداری شود. علاوه بر این ، مقدار زیادی برنج نیز برای برآوردن تقاضای بالای ملی از سایر کشورها وارد می شود.

در نتیجه بهترین برنج در قطب شمال ایران تولید و تهیه می شود و برنج طارم هاشمی نیز که یکی از برند های محبوب تولید کننده برنج می باشد در این ناحیه فعالیت می کنند.  

حسین حسینی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *