مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نمایندگی عرضه برنج ارگانیک مازندران

آنچه در این مقاله می خوانید...

مشخصات برنج ارگانیک مازندرانخرید مستقیم برنج ارگانیک مازندران

برنج ارگانیک به برنجی گفته می شود که در کشت آن از کودهای شیمیایی و یا سموم مختلف استفاده نشده باشد. این برنج به دلیل آنکه مراحل خاص و دقیقی دارد کمتر کشت می شود. استان های شمالی مثل مازندران و گلستان به طور رسمی از سال قبل شروع به کشت این برنج کردند. برنج ارگانیک مازندران یکی از با کیفیت ترین نوع برنج های داخلی است که به دلیل مراحل کشت در شالیزارهای مخصوص معمولاً قیمت متفاوتی هم دارند.

نمایندگی عرضه برنج ارگانیک مازندران

مشخصات برنج ارگانیک مازندران

مشخصات برنج ارگانیک مازندران از نظر مشخصات برنج ارگانیک مازندران تفاوتی با برنج های دیگر ندارند. اصلی ترین نکته مهم کشت برنج ارگانیک زمین شالیزار هاست. در کشت برنج های معمولی گاها ممکن است تا ۴۰ نوع سم و آفت نیز استفاده شود ولی در کشت برنج های ارگانیک از هیچ سم و آفت کشی استفاده نخواهد شد. همچنین استفاده از کودهای شیمیایی نیز برای کاشت ارگانیک ممنوع است. شالیزارها گاها به عنوان تالاب پرندگان در فواصلی از سال استفاده می‌شوند و همین امر هم باعث زیر و رو شدن خاک زمین و هم تولید کودهای طبیعی پرندگان در زمین ها خواهد شد. بنابراین یک شالیزار نباید از هفت سال پیش تاکنون سمپاشی شده باشد.

البته باید اشاره کنیم که تاکنون نسبت به تفاوت آرسنیک برنج ارگانیک و معمولی تاییدیه ای منتشر نشده اما باز هم در این خصوص تحقیقاتی در حال انجام می باشد.

قبلا نیز اشاره کردیم که شالیزارهای مورد استفاده برای برنج ارگانیک نباید از هفت سال پیش تاکنون سمپاشی شده باشند. این مسئله برای زمین داران و شالیکارها تقریباً غیرممکن بوده و نیاز به زمان زیادی دارد. بنابراین اکثر شالیکارها یا زمین های دیگری برای این کار انتخاب می‌کنند و یا گوشه ای کوچک از شالیزار خود را به این کار اختصاص می‌دهند. همین امر نیز باعث می شود برنج ارگانیک نسبت به برنج معمولی به میزان کمتری یافت شده و در نتیجه قیمت آن بالاتر باشد.

خرید مستقیم برنج ارگانیک مازندران

خرید مستقیم برنج ارگانیک مازندران به دلایل مختلف یک شالیکار ممکن است بخواهد خودش به صورت مستقیم محصول نهایی زمین خود را به فروش برساند. جهت خرید مستقیم برنج ارگانیک می توانید به شالیزارها مراجعه و با کشاورزان هماهنگ باشید. همچنین شرکت‌ هایی هستند که برنج را از شالیکارها خریده و بدون واسطه های دیگر به صورت مستقیم به دست مشتری می رسانند. وجود چنین شرکت هایی هم باعث صرفه جویی در زمان و هم اطمینان از کیفیت و اعتبار این نوع برنج ها می شود. این شرکت‌ ها مشاورانی دارند که می توانند شما را در انتخاب بهترین نوع برنج ارگانیک راهنمایی کنند.

حسین حسینی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *