مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

پخش کننده برنج ایرانی اصل

آنچه در این مقاله می خوانید...

مشخصات ظاهری برنج ایرانی اصلمرکز تولید برنج ایرانی اصل

برنج ایرانی اصل را از پخش کننده معتبر به دست آورید. به این ترتیب خیال تان بابت یک خرید با کیفیت راحت است و از جانب دیگر می توانید با نرخ های استثنایی نیز برنج ها را تهیه نمایید. در کنار این، عرضه کننده ارقام متنوع را در دسترس شما می گذارد تا هر نوعی را که می خواهید، انتخاب کنید. اما باز هم نیاز است تا به مشخصات ظاهری برنج با دقت کامل نگاه کنید.پخش کننده برنج ایرانی اصل

مشخصات ظاهری برنج ایرانی اصل

مشخصات ظاهری برنج ایرانی اصل درباره مشخصات ظاهری برنج ایرانی اصل باید بگوییم، این دانه های محصول اشکال مختلفی دارد. برای مثال، دانه های طارم اندکی کشیده تر و بلند می باشد. نوع پرمحصول کمی کوتاه تر بوده و در همین حال، یک نوع خاص وجود دارد که شکل ظاهری آن گرد است و به همین دلیل به آن گرده می گویند.

اصولاً برنج های کشت شده در ایران، رنگ سفید استخوانی و سفید متمایل به زرد را دارند. در پهلوی این مسائل، برنج های دانه شکسته نیز ارائه می گردند. این محصولات در هنگام بوجاری به دو نیم تقسیم می شوند. آنها اگرچه کیفیت اصلی را حفظ می کنند؛ ولی در زمره بهترین ها قرار نمی گیرند.

در این بین، محصولی وجود دارد که به لاشه معروف است. آنهم نوع شکسته برنج اصلی بوده با این تفاوت که اندکی درشت تر از نیمه می باشد. به هر حال، انواع فرآورده وجود دارد که هر کدام از نظر شکل ظاهری و حتی رنگ تا اندازه ای با هم دیگر تفاوت هایی دارند.

اما اینها دلیل بر این نمی شود که برنج رایحه خوب و طعم عالی خود را از دست بدهد. تنها تفاوت در این است که از برنج های نیمه بیشتر در پخت غذاهایی همچون شله زرد و یا کته استفاده می نمایند و نوع سالم را جهت مهمانی ها در نظر می گیرند.

مرکز تولید برنج ایرانی اصل

مرکز تولید برنج ایرانی اصل اگر بخواهیم درباره مرکز تولید برنج ایرانی اصل صحبت کنیم، می بایست به موضوعات متفاوتی اشاره نماییم. اول این که در گوشه و کنار کشور شالیزارها‌یی وجود دارد که بیشتر در شمال و جنوب موقعیت دارند. از نظر رتبه بندی هم این استان ها جزء پنج تولید کننده اصلی محسوب می شوند:

  • مازندران
  • گیلان
  • گلستان
  • فارس 
  • و خوزستان

تولیدکنندگان در حقیقت کشاورزانی هستند که در طی سال زمین ها را می کارند و در فصول مشخصی نیز برداشت می کنند. پس از این نیز، بوجاری انجام می شود و توسط دستگاه های سورتینگ، برنج های به دست آمده از نظر کیفیت، قد و رنگ تقسیم بندی می گردند. دست آخر نیز برای فروش در کیسه های کوچک و بزرگ جای می گیرند.

حسین حسینی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اوجاک شما را به خرید بهترین محصولات برنج ارگانیک ایرانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *